VČELIČKY 🐝
„Květen, květen, jabloň voní květem. Až se z toho, včelko milá, úlům hlava zatočila.“ (F. Hrubín)
Nám se také hlava zatočila, když krásné počasí vystřídali ledoví muži. Chuť do života nám to ale nevzalo.
V MŠ nás navštívila paní Mazurová z městské knihovny hned se dvěma knihami: „Moje maminka je nejsilnější na světě“ a „Nemačkejte to tlačítko!“. Bylo za námi i divadlo JÓJO s divadelním představením „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“.
Vydařil se nám výlet do technické historie Mladějova a uskutečnila se „Jarní stezka“ s rodiči a dětmi s plněním jarních úkolů.
Na Den otevřených dveří jsme byli připraveni, leč účast byla bohužel malá. Pevně ale věříme, že si k nám rodiče s dětmi najdou cestu.
Návštěva environmentálního centra Stolístek v Linharticích byla příjemnou tečkou. Děti vnímaly zahradu všemi smysly a nakrmily si lamy.
Buďte s námi v červnu! 😉
Duben u Včeliček
V dubnu trochu hřeje, od spod mrazí, ale nás to neodradí…
V dubnu jsme měli v MŠ vzácnou návštěvu – americké ježky. Rozběhli se po koberci a děti doslova pištěly nadšením a taky se trošku bály.
Proběhlo jarní focení firmou Photodienst.
Využili jsme nabídky hraček a pomůcek od firmy KLIMI.
Muzikoterapie „Kvetoucí ráj“ přinesla dětem příjemnou změnu, stejně jako paní Mazurová z MK s knihou „O sovičce“ od autora Petra Horáčka. Děti vedeme k předčtenářské gramotnosti. K četbě na pokračování jsme tentokrát vybraly knihu „Knihovnické pohádky“ od autorky Zuzany Pospíšilové.
Těšili jsme se na Velikonoce a vytvořili přáníčka a dárek v podobě lžičky s lentilkami.
Děti ukončily plavecký výcvik.
Překvapením byla pro děti „Čarodějnická stezka“. Zcela nečekaně a s obavami jsme se vypravili do sklepení MŠ. Ve spleti pavučin a mnoha pavouků děti objevily čarodějnici, smažily žížaly (kyselé bonbóny) a v písku hledaly pavouky (gumové).
Další den děti v kostýmech létaly na koštěti a věnovaly se individuálním aktivitám. Díky rodičům měly bohaté občerstvení. Papírovým čarodějnicím jsme pošeptali vše, co nás ve třídě trápí a vhodili je do ohně za zpěvu písně „Čarodějnice“.
Březen u Včeliček
Březen.. za kamna vlezem.. ale to není náš případ Ve školce se nenudíme, hrajeme si, sportujeme. Staráme se ale i o duševní potravu našich dětí.
V ZUŠ jsem shlédli pohádku „O zlaté rybě“.
Ve školce jsme si užili čajový dýchánek.
Celá naše školka se vypravila na celodenní výlet do sportovního centra TONGO v Hradci Králové. Tam se děti opravdu vyřádily a hlavně jsme je po příjezdu v pořádku předali rodičům.
Na Světový den vody měly děti dostatek aktivit, včetně pokusů s vodou. Moc dobře věděly, jak důležitá je voda pro celou planetu.
Pravidelné návštěvy paní Mazurové z MK nás těší a přináší dětem svěží vítr. Pohádka „Nenažraná koza“ děti rozesmála.
Tradiční divadlo „Kašpárkův svět“ mělo také velký úspěch.
V půlce března se za provozu uskutečnil DOD.
Osm dětí z naší třídy pokračovalo v plaveckém výcviku v Mohelnici.
Sledujte nás v dubnu!
Únor u Včeliček
Únor u Včeliček začal Masopustním karnevalem. Předcházelo mu tvoření masek, korunek, tanečky a zpěv.
Osm dětí z naší třídy začalo plavecký výcvik v Mohelnici.
Sněhové nadílky děti využily ke stavbě sněhuláků a válení sudů z kopečku.
Děti shlédly pohádku „V říši skřítků, víl a obrů“ od Agentury Pernštejni.
Dočetli jsme knihu „Džbánek pohádek“ od Zuzany Novákové a začali s četbou knihy „Chechtavé pohádky“ od Zuzany Pospíšilové.
Prostřednictvím říkadel a písniček pokračujeme v logopedické péči.
Zima je krásná, když je sníh, ale my už se těšíme na jaro.
Prosinec u Včeliček
Vystoupili jsme na náměstí v rámci Adventních víkendů, užili si Vánoční dílničku spolu s rodiči, byla za námi paní knihovnice s dopoledním programem ke knize „Madlenka a jednorožec“.
Listopad u Včeliček
Měsíc listopad byl velmi rozmanitý. Na začátku měsíce proběhlo v MŠ vánoční focení firmou Photodienst.
Užili jsme si také „Pyžamový den“, kterým jsme chtěli vyjádřit podporu dlouhodobě nemocným dětem, pro které je pyžamo tím nejčastějším oblečením.
V průběhu měsíce děti v MŠ shlédly pohádku „O sněhovém nadělení“, v ZUŠ pohádku „Pavouk Čenda“.
Barvy, tvary a velikosti jsme procvičili při dramatizaci pohádky „O třech medvědech“.
Koncem měsíce do MŠ přišla paní Mazurová s pohádkou „Holčička a déšť“.
Listopad je sice podzimní měsíc, ale naše aktivity směřovaly k významné události a tou byl „Vánoční punč o páté“ na školní zahradě, spojený s programem dětí. Poctivě jsme se připravovali písničkou s pohybem „Hop, hop, hop“ a básničkou „Andílek“.
Také jsme upekli cukroví z listového těsta a nutelly.
Říjen u Včeliček
V uplynulém měsíci si děti hravou formou upevnily poznatky o ovoci a zelenině. Nejen, že se naučily spoustu básniček, písniček i pohybových her k tématu, ale také ochutnávaly, poznávaly a vyráběly.
Nezapomněli jsme ani na zvířátka v lese a přinesli jim dobroty – kaštánky a oříšky.
Na konci měsíce jsme oslavili Halloween.
V říjnu jsme navštívili RC Krůček a užili si „Smyslohraní“, navštívil nás pan Sadila s „Cirkusovou pohádkou“, paní knihovnice s knihou Chameleon Leon, kterou napsala paní spisovatelka Mélanie Wattová, navštívili jsme zahradu MŠ Jiráskova a viděli ukázku sokolnictví, připravili pro rodiče s dětmi podzimní stezku na školní zahradě a užili si Halloweenský karneval v maskách.
Září u Včeliček
Adaptační měsíc u nás proběhl v kamarádské atmosféře. Společně jsme si stanovili školková pravidla a upevnili kamarádské vztahy.
Hravou a prožitkovou formou jsme také přivítali nové roční období – podzim.
V tomto měsíci za námi na návštěvě byla paní knihovnice s dopoledním zábavným programem ke knize Smriti Halls – „Bez tebe je mě jen půl“, loutkoherečka Lenka Sasínová s pohádkami „Kominíček“, „Otesánek“, „Sněhurka“ a proběhla logopedická depistáž.
Den otevřených dveří
V sobotu 26.4. dopoledne se konal v naší školce Tyršova Den otevřených dveří, který se nesl v duchu čarodějnic. Příchozí měli možnost si prohlédnout prostory MŠ i zahradu. Pro děti, které k nám zavítaly spolu s rodiči, byl připravený bohatý program a občerstvení. Na děti čekaly zábavné úkoly, například skládání obrázků, čarodějná včelka BeeBot, chodníček…
Karneval u Včeliček
Ve čtvrtek jsme si užili karnevalový den. Ráno jsme s dětmi upekli šátečky. Po svačince nás čekal pohádkový kvíz, soutěže družstev, podbíhání lana, diskotéka. Pro děti byly připravené medaile, diplomy a drobné sladké odměny. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo ochutnávání ráno připravených šátečků, které všem moc chutnaly. Celý den jsme si náramně užili. 🤗
Čtenářská dílnička v MŠ Tyršova
Dnes se v naší školce konala Čtenářská dílnička pro rodiče a děti ve spolupráci s paní Mazurovou z Městské knihovny Ladislava z Boskovic. Pro děti byla připravena nabídka zajímavých knih, které si mohly prohlédnout a dokonce i vypůjčit domů. Paní knihovnice měla připravené ukázky z dětských knih “Papuchalk Petr”, “Nenažraná koza” od autora Petra Horáčka…
Nejen Halloween u Včeliček
Celý tento týden se nesl v duchu prací na poli a hlavně Halloweenu. 🎃 Byl to týden nabitý hravými úkoly, například skládání dýňového Puzzle, třídění pavouků podle barev, hledání správných dvojic.. Pracovali jsme se včelkou BeeBot, prováděli pokusy – zapouštění barev, magická svíčka, výbušný elixír. Užili jsme si pečení a následné zdobení pavoučích sušenek, které…
Halloweenská stezka aneb jak jsme si to užili
Ve středu 23.10. se na zahradě naší školky konala akce pro rodiče a děti, která se tentokrát nesla v duchu Halloweenu. Na děti čekaly tematické úkoly, strašidelný fotokoutek a tvořivá dílnička, kdy si děti mohly vyrobit masky. Pro všechny byla připravena káva a čaj a také občerstvení, které připravily děti ze třídy Včeliček a Motýlků.
Včeličky a ovocná zahrádka
Celý týden jsme si povídali o ovoci. Kde roste, co potřebuje k tomu, aby rostlo. Děti se dozvěděly informace o tom, jaké druhy máme, že některé ovoce roste na stromě a některé na keři. Získaly povědomí o tom, jak je ovoce pro nás důležité. Celý týden jsme hráli tématicky motivované hry, kreslili, tvořili, ,,vařili”, zpívali..
Září u Včeliček
Sotva začal nový školní rok, my už máme za sebou spoustu zážitků. Nejdříve jsme se vypravili na ZUŠ Moravská Třebová, kde jsme si mohli zazpívat námořnickou písničku a zatančit na hudbu. Také jsme navštívili výtvarnou dílnu. Cestou zpět do školky jsme se vyřádili na dětském hřišti pod zámkem. Dalším zážitkem pro nás bylo divadlo loutkoherečky…















































































