Žlutá třída

Já bych rád k Betlému..

Již tradičně jsme se s dětmi vypravili k dřevěnému betlému a zvonu přání k místnímu stoláři. U expozice jsme si zazpívali vánoční koledy a tak trochu si zpříjemnili to nekonečně dlouhé čekání na Ježíška.  

Adventní tvoření

Adventní čas jsme si zpříjemnili tvořivou dílničkou pro rodiče s dětmi. Toto odpoledne jsme vyráběli svícen a svíčky z plátů včelího vosku. Moc děkujeme za hojnou účast a přejeme vám všem krásné prožití adventního času v klidu a v kruhu těch nejbližších.

Navštívil nás Mikuláš

Dnes mohly děti přijít do školky v maskách, protože nás tradičně ve třídě navštívil Mikuláš se svými pomocníky.  Jak se říká, s čerty nejsou žerty a některé děti jejich návštěvu nesly těžce. Nakonec jsme všichni slíbili, že se polepšíme. 🙂   dav dav

Výlet do svíčkárny Rodas v Olomouci

Dnes jsme navštívili, v rámci PD mimo školu, svíčkárnu Rodas v Olomouci. Děti si vyzkoušely zdobení svíček, vyrobily si vlastní voskovky, které si odvezly domů. Shlédly video o historii svíčkárny, o možnostech zdobení svíček i výrobě jiných produktů z vosku. Dětem se výlet líbil.

Bramboriáda

Naše první Bramboriáda pro rodiče s dětmi se vydařila. Počasí nám přálo a tak zábavnému odpoledni nic nebránilo. Pro zúčastněné byly připraveny soutěže, opékání špekáčků a rovněž speciální úkol pro tatínky. 🙂

Papoušci ve školce

Dnes k nám do školky zavítali papoušci různých druhů, barev a velikostí. Děti měly možnost dozvědět se nejen názvy těchto ptáčků, ale i zajímavé informace o jejich chovu.

Mikuláši, Mikuláši..

Dne 5.12. nás ve školce navštívil Mikuláš se svými pomocníky. I když se některé děti bály a ukápla i slzička, nakonec všechny zvládly Mikuláši zazpívat písničku a říct básničku. Odměnou jim byl balíček s ovocem a malou sladkostí.

Vánoční dílnička

Dnes jsme pořádali pro rodiče s dětmi Vánoční dílničku, kdy si mohli vyrobit vánoční dekoraci a ozdobu na stromeček. Atmosféru blížících se Vánoc navozoval poslech koled a ochutnávka cukroví. Všem zúčastněným moc děkujeme za pěkné odpoledne.

Masopustní veselí ve školce

Celý týden se nesl ve znamení Masopustu, kdy se děti učily písničky, básničky. Dozvěděly se něco málo informací o tom, proč a jak se u nás slaví Masopust. Vyráběly si masky. V pátek potom proběhl v naší třídě Masopustní karneval, kdy děti přišly do školky v maskách a celý den tancovaly, hrály hry, zpívaly.

Plyšákování aneb zábavně o těle

Dnes nás ve školce navštívily zdravotní sestřičky se zábavně naučným programem Plyšákování. Zábavnou formou dětem ukázaly, jak vypadá naše tělo uvnitř, jak funguje. V rámci programu navštívily děti se svými plyšáky paní doktorky, učily se obvazovat a odebírat plyšákům „krev“. Dětem se program moc líbil, odnesly si z něj spoustu zážitků.