Hvězdičky

Bezpečně a radostně každý den

To bylo týdenní téma, které jsme obohatili návštěvou knihovny. Paní knihovnice si opět připravila zajímavý program a my se nejen učili a bavili, ale i nasávali úžasnou atmosféru zámecké knihovny….

Strom přátelství

Strom přátelství s otisky dětských dlaní – symbol pro pocit sounáležitosti s ostatními, schopnost přizpůsobit se, ale také uplatnit svá přání a potřeby a mít dobrý pocit ze zvládnutého.

A je to tady!

V naší třídě Hvězdiček začal nový školní  rok 2022 / 2023 v plném nasazení. S našimi předškoláky nás čeká spousta práce, ale také příjemných zážitků a zajímavých zkušeností. Tak směle do toho! Na spolupráci s dětmi a rodiči se těší třídní učitelky.

Poslední dny školního roku

jsme s dětmi opakovali poznatky z jarního bloku. Také jsme dětem přiblížily povědomí o životě u vody, ve vodě, na louce, o zvířatech v ZOO a poukázaly na možná nebezpečí nejen při letních aktivitách. Volné chvíle děti doplnily rozmanitými činnostmi a hrami. Rozdali jsme výkresy, roztřídili hry a stavebnice a vše pečlivě uložili. Třídní skřítkové

Narozeniny

♥ a to poslední v tomto školním roce….. Aničce i mamince moc děkujeme. Dorty byly úžasné.

Kniha je náš kamarád

Paní knihovnice Jana Mazurová k nám chodila pravidelně každý měsíc a nám je líto, že dnes přišla naposledy v tomto školním roce….  Děkujeme za krásné představení mnoha knih a v září se těšíme na viděnou v knihovně.

Naše krásné město

Nejen povídání, ale hlavně procházky městem máme moc rádi a tak po dnech plných zážitků jsme se vypravili na zmrzlinu…..:-)

Stezka včelích medvídků

Naši třídu celým školním rokem provází knihy od Jiřího Kahouna o včelích medvídcích. Každá příhoda má své téma, které dále rozvíjíme. Kamarádi Čmelda a Brumda byli ale poslední dobou moc smutní. Co se jim stalo? Velikánské neštěstí…. Pučmeloud jim ukradl soudek medu, bez kterého by včelí medvídci spolu s maminkou nepřežili zimu. A tak jsme se

Den dětí

Jako každý rok jsme si tento den užili i ve školce a letos se skákacím hradem, sportováním i malou soutěží….. udržet balón a ještě zdolat dráhu, nebylo tak lehké jak se zdálo…. už se těšíme na prázdniny a výlety autem, přemístit autíčka brčkem bylo obtížné, ale zvládly jsme všichni….